Wróć do listy

Opis

Przedstawiona maszyna służy do ograniczenia przecieków w systemach wentylacji co powoduje obniżenie kosztów zużycia energii.

Maszyna służ do zakładania uszczelek na okrągłych kanałach i kształtkach wentylacyjnych stosowanie uszczelek. Bardzo łatwa i szybka aplikacja. Urządzenie wytwarza rowek i krańcowe zagięcie na gumową uszczelkę, a po umieszczeniu uszczelki zaciska ją. Orientacyjny czas montażu 2 uszczelek na złączce o średnicy 300 mm to około 95 sek.

 

ZASADA DZIAŁANIA

 

Element okrągły zostaje ustawiony na środku stołu pomiędzy prowadnicami. Górna rolka przemieszcza się do przodu w kierunku do części dociskanej z której drugiej strony znajduje się przeciw rolka.

W ten sposób formowany jest felc na uszczelkę. Następnym krokiem jest ruch drugiej rolki do części, która została obrócona przez pierwszą rolkę (co uformowało felc).

Krok po kroku jest wytwarzany felc na uszczelkę. Z pomocą dolnej pionowej rolki, felc w który zostanie włożona uszczelka jest spłaszczany. Po tym operator wyciąga element z maszyny i zakłada uszczelkę.

Następnie element z uszczelką jest wkładany ponownie do maszyny, a felc jest zagniatany przy pomocy pionowej rolki.

Wszystkie ruchy są wyzwalane przy pomocy joysticka sterującego przez operatora.

Informacje dodatkowe:

 

  • Zakres średnic: 125-1500 mm/ 5 – 60 cali
  • Cynkowanie: 0,5-0,9 mm
  • Stal nierdzewna: 0,5-0,8 mm
  • Kierowca: Hydrolic
  • Zasilanie: 5 kVA / 400V / 50Hz / 3 fazowe
  • Inna konfiguracja / wyposażenie do uzgodnienia