Linia do produkcji wentylacyjnych okrągłych rur spiralnych

Maszyna do produkcji rur spiro okrągłych. Maszyny

Urządzenia TUBE FORMER firmy Sente Makina służą do produkcji wentylacyjnych rur spiralnych z taśmy metalowej. W zależności od typu maszyny, kanały wentylacyjne zwijane są w opasce metalowej bądź w odlewanej żeliwnej głowicy. Urządzenia wyposażone w odlewane głowice zapewniają jeszcze wyższą precyzję wykonania produktu, a także pozwalają na zwiększenie prędkości formowania rury.

W ofercie posiadamy również pełną gamę szwajcarskich maszyn SPIRO, których jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem w Polsce. Maszyny SPIRO znajdziecie Państwo w osobnym dziale naszej strony znajdującym się pod poniższym linkiem Maszyny do wentylacji SPIRO

Linie do produkcji kanałów okrągłych mogą być wyposażone jeden z dwóch systemów odcinania wykonanego produktu:

1. Frez (piła tarczowa) - tańsze rozwiązanie, niestety posiadające następujące wady: duży generowany hałas, nadpalenie warstwy ocynku, grad po cięciu.

2. Nóż krążkowy - droższa w zakupie technologia cięcia, jednak brak hałasu, oraz wyższa jakość cięcia ją rekompensują.

Każda z maszyn może być wyposażona w system automatycznego zrzutu wykonanego kanału okrągłego. Dalej rura może być pobrana przez system automatycznego systemu magazynowania.

Maszyny Sente Makina pozwalają na zwijanie rur o średnicy od 100 do 1250mm (cięcie nożem krążkowym) bądź w zakresie 80-1250mm (cięcie frezem). W zależności od modelu osiągają maksymalne prędkości profilowania od 45 do 65m/min. Grubość formowanego materiału w zależności od śrenicy rury wynosi od 0,5 do 1mm.

Linie do produkcji rur spiralnych pozwalają na formowanie taśmy ze stali ocynkowanej, miedzi, aluminium. Taśma może być w środkowej części perforowana co pozwala na wykonanie wkładów tłumików.

Film ilustrujący pracę maszyny formującej w żeliwnych głowicach 

 W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt

Sente Makina, Spiro

 

 

Zdjęcia

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI