HPMR-A SIRIUS

Dziurkarki SIRIUS HPMR-A są maszynami sterowanymi cyfrowo CNC, przeznaczonymi do perforacji profili zamkniętych, otwartych, a także rur okrągłych. Konstrukcja i zastosowane rozwiązania zostały docenione podczas targów STOM w Kielcach przez przyznanie medalu.

Medal za dziurkarkę do profili

Maszyny do wykrawania w profilach wyposażone są we własną prasę hydrauliczną z kontrolą zakresu ruchu tłoczyska ustawianym na krańcówkach bądź opcjonalnie w pełni cyfrowo z poziomu pulpitu sterowniczego.
Posuw profili odbywa się przy pomocy AC serwa Siemens, które współpracuje z listwą zębatą. Dzięki pełnemu sterowaniu CNC dziurkarki, położenie otworów wzdłuż profilu może być dowolnie programowane, co więcej, otwory mogą zachodzić na siebie, dzięki czemu jest możliwość wykrojenia dłuższego paska, istnieje również możliwość dziurowania otworu zachodzącego za krawędź początkową bądź końcową profilu.
Perforowane kształtowniki mogą być wykonane ze stali czarnej lub ocynkowanej, stali nierdzewnej czy też aluminium.
Dzięki hydraulicznie rozprężnemu adapterowi rozpierającemu się w profilu, perforacja odbywa się bez deformacji profilu. Przed wykrojeniem, profil jest automatycznie centrowany w jednostce wykrawającej. Szeroka lista wyposażenia standardowego i opcjonalnego pozwala na stworzenie optymalnej konfiguracji dziurkarki do własnej produkcji.

Maszyna przeznaczona jest do perforacji dużych ilości profili o tym samym bądź różnym położeniu otworów. Maszyna może być wyposażona w maksymalnie 4 prasy wykrawające pozwalające na dziurowanie z 4 stron profilu jednak najczęściej stosowanym rozwiązaniem do podwojenia wydajności produkcji jest doposażenie maszyny w drugą, równoległą głowicę wykrawającą.
Wyposażenie dziurkarki w system smarowania profili w mikro natrysk mgiełki olejowej w punktach wykrawania wydłuża żywotność narzędzi, a przy tym minimalizuje ryzyko przyklejania się odpadów.
Dziurkarka charakteryzuje się dużą dokładnością pomiędzy otworami, na poziomie +/- 0,2mm.

System sterowania wykrawarki do profili może być wyposażony w karty sieciowe pozwalające na zdalną diagnostykę VPN, a także monitorowanie przez sieć wewnętrzną firmy pracy maszyny oraz dające możliwość zdalnego wgrywania receptur perforacji.

Główne parametry dziurkarki:
- Max. długość wykrawanego profilu: 2000, 3000, 4000 mm
- Max. rozmiar wykrawanego profilu: 100x60mm, D 80 mm
- Max. siła nacisku: od 13 t (inne opcjonalnie)
- Pamięć programów: 2000
- Wydajność: 0,8 - 0,9 s / otwór + posuw 100mm
- Dokładność wykrawania: +/- 0,2 mm pomiędzy otworami
- Wyposażenie elektryczne: P = 10 kW, U = 400 V, In = 63 A
- System elektryczny: 3N PE AC 50 Hz 400 V TN-C-S

 

Zdjęcia

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI