Żłobiarki

Poprzednie artykuły poświęciliśmy giętarkom cnc, gilotynom i felcarkom do zamków, natomiast dziś chcielibyśmy skupić się na żłobiarkach. Są to urządzenia przeznaczone do pracy w warsztatach blacharskich, dekarskich czy ślusarskich. Służą do wykonywania czynności takich jak: żłobienie, rowkowanie, gięcie, wzmacnianie czy zaokrąglanie blach. Istnieje również możliwość felcowania krawędzi, np w celu wykonania kołnierza.

bbbŻłobiarki służą do wykonywania prac techniką obróbki plastycznej na zimno. Można je spotkać pod wieloma innymi nazwami, takimi jak np.: rowkarka, zykówka, sickmaszyna, wyoblarka, profilarka czy felcarka bądź falcarka. Są to nazwy żargonowe, nie zawsze znajdujące się w powszechnym obiegu. Mają związek z wykonywanymi na urządzeniu pracami.

Przyjrzyjmy się teraz budowie maszyn. W korpusie wykonanym często z odlewu żeliwnego umieszczone są dwa obrotowe wały: dolny na stałe i górny regulowany umożliwiający dostosowanie nacisku narzędzi, znajdujących się na końcach wałów. Narzędzia to profilowane rolki (określane potocznie jako kamienie). Z kolei prowadnica służy do utrzymywania właściwego położenia obrabianego materiału.

Docisk górnej rolki żłobiarki może być wykonany w trzech wariantach: manualnym, elektrycznym lub za pomocą siłownika pneumatycznego. Duże zróżnicowanie kamieni formujących daje możliwość wykonania niemal dowolnych przegięć.

Jako ciekawostkę warto dodać, że nowoczesne urządzenia wyposażone w elektroniczne sterowanie, posiadają zdolność do zapamiętywania i powtarzania sekwencji ruchów. Możliwość programowania żłobiarek przyczynia się nie tylko do zwiększenia wydajności pracy, ale też do znacznie łatwiejszego uzyskania powtarzalnych efektów.

Maszyny, które oferujemy wszystkim naszym Klientom zostały zaprojektowane zgodnie z wszystkimi najwyższymi standardami obsługi. Przede wszystkim tak, aby możliwie jak najbardziej ułatwić pracę operatorom. Dodajmy, że istnieje też możliwość wyboru dodatkowego osprzętu, dzięki czemu urządzenia stają się niezwykle funkcjonalne i uniwersalne.

Gwarancją najwyższej jakości produktu i wytworzonych żłobień są maszyny marki Semet.

Pozdrawiamy, Cnc-projekt.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI