Walcarki

Walcarki do blachy są jednymi z popularniejszych maszyn spotykanych w zakładach obróbki mechanicznej. Umożliwiają one odpowiednie formowanie blach i dopasowanie ich do określonych wymagań.

9dbb0de92d0ad0ea37fd7ac5fa36ca564ee25d4aWalcarka, nazywana także zwijarką, służy przede wszystkim do zwijania rynien, rur i ewentualnie lekkich stożków wykonanych z blachy. Wśród dostępnych w naszej firmie modeli walcarek można znaleźć ręczne, hydrauliczne oraz mechaniczne produkowane przez firmę Sahinler. W naszej ofercie znajdują walce trzy- i czterorolkowe elektromechaniczne lub ręczne, które są produkowane w kilku różnych wersjach (RS, 4R, RM, 3R RM, IRM oraz MRM-S), dzięki czemu z łatwością można dobrać odpowiedni model do swoich zapotrzebowań. Wszystkie oferowane maszyny zbudowane są na podstawie sztywnej i mocnej konstrukcji spawanej.

Podstawowym, ręcznym modelem są maszyny serii RS. Można zawijać na nich bardzo cienkie blachy- o grubości do 3 mm. Natomiast sprzęt z serii MRM-S mają możliwość zawijania blach o grubości do 10mm. Zakres długości roboczej sięga tu od 1050 do 3050 mm.

4341e285f67d86500f03ca7f87d3202e22289d42W przypadku trzyrolkowych hydraulicznych walców zwijających dostępne są w trzech wersjach: MRM-H, HS oraz UHS. Pierwsza seria jest modelem podstawowym- na tych walcarkach możliwe jest zawijanie blachy o grubości do 12mm, natomiast maszyny UHS to potężne walce, których możliwości umożliwiają zawijanie blach o grubości nawet 65mm. Maszyny tej serii posiadają sztywną oraz mocną spawaną konstrukcję umożliwiającą pracę przy grubszych blachach. Zakres walcarki do blach jest tutaj większy niż w przypadku zawijarek ręcznych i wynosi od 1050 do 4100 mm.

Natomiast czterorolkowych walce do blach z serii HSS oraz HS posiadają hydraulicznie napędzane górne oraz boczne rolki, dzięki czemu ich ruch w górę i w dół jest wykonywany hydraulicznie. Maszyny tego typu posiadają możliwość kształtowania stożków. Do produkcji rolek wykorzystano tutaj stal wysokiej jakości, a do tego rolki są hartowane indukcyjnie. Grubość zaginanej blachy może dojść nawet do 90mm, natomiast długość robocza wynosi od 1050 do 4100 mm. Maszyna tego typu może być wyposażona w sterowanie NC lub graficzne CNC, co dodatkowo zapewnia wysoką jakość produkcji i ułatwia obsługę wykorzystywanego sprzętu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI