Systemy wentylacyjne w pasażach handlowych

Zaopatrzenie galerii handlowych w odpowiednie maszyny do wentylacji, nie jest prostą sprawą. Przestrzeń tego typu jest intensywnie użytkowana przez okrągły rok dlatego wymaga instalacji charakteryzującej się długą, bezawaryjną żywotnością.

Dlatego w galeriach handlowych najczęściej stosuje się urządzenia wentylacyjne ze zmiennymi strumieniami powietrza oraz z jego dwustopniowym uzdatnianiem.

Planując instalację wentylacji, konieczne jest uwzględnienie zarówno głównych korytarzy galerii, jak i każdych pojedynczych lokali oraz projektu magazynów, jakie będą obecne w każdym z pomieszczeń. Istotny jest także podział galerii na pasaż handlowy oraz gastronomiczny – firmy, które wolą usytuować się w mniej standardowy sposób, same narażają się na niebezpieczeństwo nieodpowiedniego wentylowania pomieszczenia, które wykorzystują.

Warto sugerować się projektem centrum handlowego. Rozsądni zarządcy nie pozwalają na podejmowanie działań niezgodnych z bazowym planem, ponieważ zdają sobie sprawę, że chodzi także o żywotność posiadanej przez ich nieruchomości, czyli całej galerii handlowej.

Możliwe jest wykorzystanie technologii dostosowanej do warunków technicznych danej nieruchomości.

  • urządzenia centralne nawiewno-wywiewne z odzyskiem energii w wymienniku obrotowym oraz recyrkulacją powietrza wywiewanego stosowaną w czasie przerw w użytkowaniu
  • urządzenia centralne nawiewno-wywiewne z odzyskiem energii, zmiennymi strumieniami powietrza, z wymiennikami strefowymi
  • urządzenia centralne nawiewno-wywiewne współpracujące z wentylokonwektorami

Wywiew realizowany jest przez uzbrojone otwory wywiewne umieszczone pod dachem pasażu

Zmniejszanie strumieni powietrza wentylującego pozwala na ograniczenie zapotrzebowania na energię zarówno do jego uzdatniania, jak i transportu.

Działanie wentylacji mechanicznej zazwyczaj jest wspierane przez naturalne zjawisko konwekcji, co zwiększa jej wydajność oraz efektywność. Ekologiczne rozwiązania, czyli takie które w najmniejszym stopniu obciążają środowisko, zazwyczaj są także ekonomiczne i pozwalają na generowanie oszczędności przedsiębiorstwa.

Odpowiednia, sprawnie działająca wentylacja w centrach handlowych jest niezwykle istotna. Wiele słyszy się o negatywnych skutkach przebywania w pomieszczeniach z zanieczyszczonym powietrzem. Właściciela lokalu lub całego obiektu handlowego, u którego odnotowano przypadki reakcji alergicznych u klientów, może doprowadzić do katastrofy.

Zakup solidnego systemu wentylacyjnego oraz dbanie o jego regularny serwis, przyczyni się do zaoszczędzenia pieniędzy oraz stresu. Warto podejmować tego typu inwestycje.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI