Obrabiarki do blachy

Obrabiarki do blachy odgrywają niezwykle ważną rolę w gospodarce. Są to urządzenia, dzięki którym często możliwa jest jakakolwiek produkcja przemysłowa. Wymieńmy choćby tokarki, frezarki, szlifierki, walcarki, zaginarki, prasy krawędziowe czy nożyce gilotynowe. Służą one właśnie do obróbki metalu, czyli nadawaniu nieforemnym blokom surowca określonych, wymaganych kształtów. Inaczej trudno byłoby sobie wyobrazić jakiekolwiek urządzenia wykonane z metalu.

662fb95ed3c00e7356524b9e82f422595d11bb9cSprawia to, że produktów tego rodzaju jest naprawdę dużo. Znajdziemy urządzenia do obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej. Zwiększanie produkcji przemysłowej przyczynia się do zwiększania zapotrzebowania na ten typ towaru, co bez wątpienia ma korzystny wpływ na jakość i zaspokajanie rosnących wymagań.

Rynek obrabiarek do metalu wciąż się powiększa. Według Głównego Urzędu Statystycznego 2011 rok był wyjątkowo dobry dla tej branży przemysłu. Produkcja wzrosła aż o 51%. Z kolei w 2012 roku polscy producenci wysłali za granice 23 220 ton obrabiarek do metali i innych materiałów, o wartości przeszło 202 milionów Euro. Głównym odbiorcą polskich obrabiarek były Niemcy, Rosja oraz Indie.

W pierwszej połowie 2013 roku polscy producenci wyprodukowali 2158 obrabiarek ogółem. Na polski rynek trafia dwukrotnie więcej obrabiarek niż jest z niego eksportowana. Dane zebrane przez GUS w 2012r. wskazują, że do Polski trafiło w tym czasie 47 703 ton obrabiarek. Największym dostawcą obrabiarek są dla Polski Niemcy, Włochy oraz Turcja.

Dane te nie są zbyt aktualne, jednak rzucają światło na to, jak dzieli się rynek obrabiarek do blach. Warto też przy okazji wspomnień, że wartość sprzedaży obrabiarek na całym świecie wynosi ponad 50 mld euro.

Pozdrawiamy, Cnc-projekt.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI