Nożyce gilotynowe

Wśród podstawowych i najpopularniejszych procesów obrabiania metali jest zmiana ich kształtów oraz rozmiarów. Do tego wykorzystywane są odpowiednio przystosowane do procesów maszyny. Do formowania blach poprzez ich cięcie stosuje się bardzo często nożyce gilotynowe, które mają bardzo szerokie zastosowanie.

292cc3dbdf27ef835d862d9d5286874674a7f8c1Nożyce gilotynowe to maszyna, która tnie arkusze blachy w linii prostej. Zbudowana jest z dwóch przylegających do siebie noży, które są nachylone do siebie pod niewielkim kątem i ułożyskowane zawiasowo bądź przesuwające prostoliniowo tak, że przecinanie materiału następuje stopniowo. Dzięki temu siła potrzebna do wykonania cięcie jest mniejsza. Jeśli chodzi o gilotynę hydrauliczną to pracuje ona w oparciu o dwa cylindry hydrauliczne, które ściągają belkę z zamocowanym nożem górnym który to można ustawić pod odpowiednim kątem zachowując odpowiednią szczelinę. Cylindry zamontowane są w dolnej części gilotyny.

Wśród dostępnych u nas produktów znajdują się gilotyny oferowane przez nas gilotyny ręczne, elektromechaniczne oraz hydrauliczne. Najprostsze z maszyn (czyli gilotyny ręczne) świetnie sprawdzają się do produkcji krótkich serii oraz prototypów. Są one wyposażone w sterowanie cyfrowe, co przyczynia się do zwiększenia szybkości i dokładności ich działań. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas pracy z dużym obciążeniem produkcyjnym.

Prócz podstawowego wyposażenia w ofercie znajdują się również dodatkowe akcesoria, takie jak sterowniki CNC, specjalne noże do cięcia stali kwasoodpornej, system pneumatycznego podtrzymania blachy czy też oświetlenie linii cięcia.

Profesjonalne gilotyny, które znajdują się w naszej ofercie gwarantują cięcia bez jakichkolwiek zniekształceń, skręceń czy też zadziorów. Ich stosowanie zapewni doskonałe krawędzie obrabianych blach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI