Niciarki do blach

Niciarka jest bardzo przydatnym urządzeniem służącym do łączenia blach bez dodatkowych elementów łącznych. Może ona skutecznie zastąpić zgrzewarkę, łącząc blachy na zimno przy pomocy przetłaczania (klinczowania). Nie uszkadza w ten sposób ich cynkowej powłoki, co poprawia estetykę i odporność korozyjną złącza.

niciarkaŁączenie za pomocą takiego sprzętu pozwala na mocne połączenia nawet do 3 warstw materiału. Ważne tutaj jest to, że nie zostaje uszkodzona powierzchnia materiału, dzięki czemu nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne wszystkich punktów łączeń. Dodatkowo połączenie wyzwalane jest przez układ penumo-hydrauliczny przez co nie jest potrzebne przyłącze elektryczne. Wytworzone w ten sposób łączenie cechuje duża wytrzymałość oraz trwałość. Technologia klinczowania stosowana jest najczęściej w branży wentylacyjnej (w której bardzo często stosuje się również zgrzewarki liniowe), przy produkcji mebli stalowych, przemyśle motoryzacyjnym, a także wszędzie tam gdzie istotne jest zachowanie powłoki cynkowej. Dodatkowym atutem korzystania z niciarek jest niski koszt, a także szybkość wykonania połączenia.

W naszej ofercie znajdują się różne specjalistyczne niciarki, które sprawdzą się w każdych warunkach. Wśród dostępnych modeli mamy wytrzymałe klinczarki Bollhoff, czy też zaawansowane technicznie niciarki Spiro® LiteLocker. Duży zakres niciarek obejmuje różnorodne systemy ręczne oraz przystosowane do produkcji zautomatyzowanej, które skonstruowane są do różnych obszarów zastosowań i dają się dopasować do różnorodnych warunków produkcyjnych. Mogą być zatem stosowane jako urządzenia mobilne oraz stacjonarne. Niciarki idealnie sprawdzają się przy produkcji seryjnej jak i jednostkowej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI