Narzędzie klinczujące Böllhoff RIVCLINCH 0404 Aero IP

Zasada działania

Proces nitowania bez dodatku materiału, czyli łączenie blach przez przetłaczanie, jest alternatywą dla spawania, zgrzewania i innych technik łączenia. Należy ono do nowoczesnych technik ponieważ pozwala oszczędzać surowce i energię, a przy tym zachować wysoki poziom jakości połączenia. W tej metodzie dwie lub trzy warstwy łączone są za pomocą przetłoczenia wykonanego za zimno, dzięki czemu w przypadku materiałów pokrytych cynkiem nie dochodzi do jego wypalenia w miejscu łączenia i nie jest potrzebne dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne punktów łączeń co ma miejsce w przypadku użycia zgrzewarek.

Szczególnie ważne jest to że technika jest energooszczędna, nie wymaga wysokich kosztów inwestycyjnych, ani wstępnej obróbki łączonych materiałów, a także jest wydajna.

Możliwości

Grupa Böllhoff, na bazie wieloletniego doświadczenia i potrzeb rynku, określiła szeroki zakres zastosowań dla łączenia przez przetłaczanie. Są one oparte na szerokiej gamie narzędzi ręcznych i systemów modułowych. Można w ten sposób łączyć stal, stal nierdzewną, aluminium i inne metale kolorowe, w tym pokryte powłoką.

Grupa Böllhoff, której dystrybutorem jest firma CNC-Projekt, otrzymała certyfikat TÜV szczelności punktów przetłoczeń zgodnych z klasą D przy zastosowaniu niciarki RIVCLINCH 0404 IP Aero, który jako pierwszy może sprostać rosnącym wymaganiom konstruowania kanałów wentylacyjnych w wysokich klasach szczelności. 

Zdjęcia

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI