Maszyna do dziurowania profili cz.2

W zależności od specyfikacji i wyposażenia maszyny do dziurowania profili wykorzystywane są przy perforacji różnych materiałów w rozmaitych, często bardzo różnorodnych branżach. Wśród dostępnych w naszej firmie maszyn są dziurkarki z napędem ręcznym oraz ze sterowaniem CNC.

fa107c94ad516efdc9f9f282e4619039976bb9b1
Dziurkarka do profili HPM-M SIRIUS

Produkowane przez firmę Elvac dziurkarki są przeznaczone do perforacji profili zarówno zamkniętych jak i otwartych oraz rur. Jedną z dostępnych u nas serii jest HPM-M, która wyposażona jest we własną prasę hydrauliczną, manualny uchwyt oraz przesuw profilu. W przypadku tych modeli położenie otworów jest określane kołkowaną listwą, którą umieszcza się wzdłuż maszyny. Dziurkarki te posiadają rozprężny adapter, który rozpiera się wewnątrz profilu. Dzięki temu dochodzi do dziurawienia bez deformowania kształtownika. Przed rozpoczęciem działań blacha centrowana jest automatycznie. Perforatory te mogą być wykonane ze stali czarnej bądź ocynkowanej, ze stali nierdzewnej lub aluminium.

45cc848656636ccf4b11940d606495081130462d
Dziurkarka HPMR-A SIRIUS

Druga seria maszyn, czyli HPMR-A to seria urządzeń wyposażona w sterowanie cyfrowe (CNC). Bazuje ona na konstrukcji opisywanego wyżej modelu HPM-M. Linia ta została wyposażona w serwomotor, który umożliwia swobodne rozmieszczanie otworów na całej długości profilu. Zapewnia też ich automatyczne pozycjonowanie i wykrawanie oraz kontrolę długości profili przez rozpoczęciem perforacji. Natomiast dotykowy ekran graficzny, w który wyposażono serię, gwarantuje prostą obsługę dziurkarki do profili. Seria ta wykorzystywana jest do dziurawienia dużych ilości kształtowników o takim samym albo różnym rozmieszczeniu otworów.

Ostatnią, najbardziej rozbudowaną serią dziurkarek czeskiej firmy jest seria HPML-A. Wyróżnia się ona o wiele bardziej rozbudowaną strukturą ramy oraz napędem liniowym przesuwu kształtowników, który to charakteryzuje się jeszcze większą dynamiką, szybkością i precyzją pozycjonowania profili niż napęd przy pomocy serwomotoru wykorzystywany przy niższych modelach maszyn. Urządzenia z tej serii są przeznaczone przede wszystkim do pracy pod znacznym obciążeniem czasowym i wykorzystywane są najczęściej przy wielozmianowym trybie pracy.

Wspólnym czynnikiem wszystkich tych dziurkarek jest duża dokładność pomiędzy otworami, przystępny sposób ich używania oraz ekonomiczne rozwiązanie w nich wykorzystane. Dzięki temu maszyny te znajdą zastosowanie w większych jak i mniejszych przedsiębiorstwach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI