Maszyna do dziurowania profili cz.1

Maszyny do dziurowania profili służą perforacji różnych profili zamkniętych, otwartych oraz rur. Dzięki nim możliwe jest sprawne wykrawanie bez jakichkolwiek odkształceń i uszkodzeń.

Przedziurawianie profili czy też rur jest wykonywane przez producentów w różnych branżach. Perforację stosuje się np. w łazienkowych grzejnikach kolektorowych, bramach, ogrodzeniach, magazynowych systemach regałowych, meblach sklepowych czy też przy innych elementach, gdzie ważny jest niski koszt i jednocześnie wysoka jakość wykonywanych otworów.

35024c5815b9bba63093fa383da31314aaefc41aNasza firma jest w Polsce głównym przedstawicielem maszyn produkowanych przez czeską firmę Elvac przodującą w produkcji maszyn do kształtowania i formowania profili. Wykonywane przez tego producenta maszyny hydrauliczne umożliwiają bezdeformacyjne wykrawanie kształtowników oraz rur (profili zamkniętych i otwartych np. prostokątnych, trójkątnych ceowników, płaskowników, typu „D” i innych).

Aby sprostać oczekiwaniom klientów, nasza firma posiada maszyny do dziurowania firmy Elvac w kilku różnych wersjach. Różnią się one rodzajem sterowania, napędu, maksymalną długością wykrawanych profili, liczbą otworowanych ścianek profilu (jedna bądź dwie) przy cyklu pracy maszyny, a także ilością wykrawających głowic. Opatentowany przez firmę system dziurkowania zapewnia bardzo dobrą jakość wykonywanych elementów. Natomiast dodatkowe głowice obrotowe do rur umożliwiają otworowanie okrągłych rur w różnych położeniach w osi obrotowej.

d8cd08835a5114c330e9469133d92476306a6854Obecnie posiadamy w ofercie maszyny marki SIRIUS należącej do wspomnianej wcześniej firmy Elvac. Wśród dostępnych u nas sprzętów jest np. maszyna do perforacji sterowana cyfrowo CNC. Posiada ona własną prasę hydrauliczną z kontrolą zakresu ruchu tłoczyska, który ustawiany jest na krańcówkach lub całkowicie cyfrowo z pulpitu sterowniczego. Dostępne są również wykrawarki z manualnym uchwytem oraz przesuwem kształtowników. W przypadku tych modeli położenie otworów jest determinowane przez kołkowaną listwę, która jest umieszczona wzdłuż maszyny.

Dostępne w naszej firmie wykrawarki świetnie sprawdzają się w różnych zakładach produkcyjnych. Charakteryzują się dużą dokładnością wykonywanych perforacji. Dzięki rozprężnemu adapterowi, który rozpiera się w formowanym profilu, dziurawienie materiału odbywa się bez jego odkształcania, co jest istotne w wielu branżach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI