Gilotyny hydrauliczne

Przy obróbce plastycznej materiałów takich jak metal konieczna jest precyzja. Dokładność w profilowaniu tworzywa zapewni wyspecjalizowany sprzęt niezbędny we współczesnym przemyśle. W zależności od rodzaju formowania blach wykorzystuje się przeznaczone do konkretnych zadań maszyny. Do cięcia oraz gięcia blach najczęściej stosuje się różnego rodzaju gilotyny.

d57e5951b96a4f3ab9c4612d44cd5d0269c638b4Wśród dostępnych u nas maszyn dużą popularnością cieszą się sprzęty firmy MVD INAN, która działa od 1950 roku. Gilotyna hydrauliczna oraz rozmaite prasy krawędziowe pojawiły się w ofercie w 1974r. i stały się ich głównymi produktami.

Oferowane przez nas gilotyny są podzielone na 3 serie. Seria A, czyli podstawowa linia to przede wszystkim nożyce gilotynowe, które (w przeciwieństwie do innych modeli) są napędzane przy użyciu silnika elektrycznego. Ich maksymalna grubość cięcia wynosi 4mm na 2600mm długości. Modele te posiadają możliwość pracy w trybie manualnym lub seryjnym, są też wyposażone m.in. w zabezpieczenie dłoni operatora i boków maszyny, kurtyny świetlne za urządzeniem, oznaczone linie cięcia.

Seria B, czyli hydrauliczne nożyce gilotynowe NC lub CNC posiadają 2 prędkości cięcia i mogą ciąć metal o grubości do 20 mm na 4000mm. Podstawowe (m.in. wysokogatunkowe czterostronne noże dolne i dwustronne górne, nowoczesne łożyska bezsmarowe czy stół kulowy) jak i dodatkowe (np. pneumatyczny system podtrzymania materiału czy noże do cięcia stali kwasoodpornej) wyposażenie gilotyny umożliwia skonfigurowanie maszyn zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem.

34da774301c7bea43e252d804f1c841c45f85f1aNatomiast seria C jest najwyższą z dostępnych serii pras krawędziowych CNC. Przy budowie krawędziarek wykorzystano wysokiej jakości stal, dzięki czemu maksymalne możliwości pras MVD sięgają nacisku 1000 ton na długości 6.100mm. Seria ta cechuje się najlepszych wyposażeniem pras krawędziowych. Można tu wymienić np.: wysokiej jakości linearny system pomiarowy, system zabezpieczenia dłoni, wielofunkcyjny stojący pulpit wraz z pedałem, czteroosiowe sterowanie numeryczne czy też optyczny system pomiarowy.

Oferowane przez nas maszyny posiadają bogate wyposażenie oraz nowoczesną konstrukcję, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie nawet bardzo skomplikowanych zadań o wiele szybciej, dokładniej i do tego bezpieczniej. Dzięki połączeniu najważniejszych cech sprzętu do obróbki blach maszyny te sprawdzają się w małych jak i w większych firmach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI