Gilotyna do blachy

Odpowiednia obróbka blach wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Nie może się obyć rzecz jasna bez gilotyny do blachy. Jest to narzędzie do cięcia arkuszy blachy lub  innych materiałów po linii prostej. Składają się na nie dwa przylegające do siebie noże nachylone w stosunku do siebie pod niewielkim kątem, ułożyskowane zawiasowo lub przesuwająco się prostoliniowo. W taki sposób, że przecinanie materiału odbywa się etapowo, dzięki czemu do cięcia potrzebna jest mniejsza siła.

b94f0ccf310ee5c7d8d765b60cdb7619fe070d06Warto zwrócić uwagę na znajdujące się w naszej ofercie gilotyny ręczne, elektromechaniczne i hydrauliczne do cięcia blachy produkowane przez znanego producenta H.M. Transtech ze Słowacji czy też MVD Inan z Turcji. Oczywiście dostępne są też nożyce gilotynowe innych europejskich firm. Maszyny manualne bardzo dobrze sprawdzają się przy produkcji krótkich serii. Z kolei gilotyny CNC wyposażone w cyfrowe sterowanie można wykorzystać przy produkcji seryjnej.

Wszystkie nożyce do cięcia blachy posiadają komponenty sprawdzonych, europejskich producentów. Mogą być one dodatkowo wyposażone w zderzaki zmotoryzowane, noże do cięcia stali nierdzewnej, oświetlenie linii cięcia, stół segmentowy, pneumatyczne podtrzymywanie materiału, sterowanie CNC, cyfrowe ustawienie pozycji zmotoryzowanego zderzaka, ustawianie szczeliny czy też kąta natarcia noża, programowanie i zapamiętywanie programów cięcia, przedłużenie stołu czy paletę do odciętego materiału.

Nie da się ukryć, że w przypadku tego narzędzia duże znaczenie mają kwestie związane z bezpieczeństwem, dlatego każda gilotyna do blachy wyposażona jest w najnowocześniejsze systemy, które chronią operatora w trakcie korzystania z niej.

Pozdrawiamy, Cnc-projekt.pl

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI