Giętarki

Mimo że producenci oferują bardzo szeroką gamę gotowych kształtek i złączek, to jednak ich zróżnicowanie w zależności od sytuacji jest tak duże, że nie da się przewidzieć wszystkich wariantów. W takich sytuacjach wykorzystując odpowiednie giętarki do profili i rur można osiągnąć precyzyjne kształty pozwalające na położenie instalacji rurowej bądź wykonanie żądanych konstrukcji przestrzennych.

3b670b1d0a4c47e7121c98d7e01a41d7a5ff969d (1)Bez wykorzystania profesjonalnych urządzeń łatwo doprowadzić do spłaszczenia rury i naruszenia jej struktury, przez co może nadawać się już tylko do wyrzucenia. Gięcia na dość duże promienie wykonuje się przy pomocy giętarek trój rolkowych, które w przypadku doposażenia w sterowanie CNC pozawalają na wykonanie elementów ze zmiennym promieniem gięcia. W zależności od gabarytów giętarki trój rolkowej, może ona wykonywać poręcze schodów spiralnych czy też elementy konstrukcyjne mostów czy też hal wystawienniczych. W przypadku gdy musimy osiągnąć małe promienie gięć unikając spłaszczenia, zafalowania czy też zbytniego wycienienia rury bądź kształtownika stosuje się giętarki trzpieniowe. W przypadku rur cienkościennych, aby uniknąć ich zerwania podczas gięcia, stosuje się dodatkowo booster czyli hydrauliczny popychacz rury. Giętarki trzpieniowe wyposażone dodatkowo w system PUSH BENDING pozwalają na wykonywanie gięć typowych dla maszyn trójrolkowych, a także łączenie 2 typów gięć w jednym przebiegu programu gnącego.

Wysokiej klasy giętarki trzpieniowe wyposażone są w rozbudowane systemy kontroli ruchu trzpienia oraz oprzyrządowania gnącego, przytrzymującego, nadążnego i wygładzającego w sposób hydrauliczny czy też przy pomocy serwo napędów. Wraz z odpowiednią konstrukcją maszyny gwarantuje to wręcz doskonałą jakość produktu finalnego oraz wysoką powtarzalność.

Największe giętarki trzpieniowe pozwalające na gięcie rur o średnicach sięgających 300mm znajdują zastosowanie w branżach kominowej, okrętowej, budowy rurociągów czy też innych. Wykonywanie potrzebnych sekwencji gięć na rurze eliminuje konieczność zakupu kolan hamburskich, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze. Redukujemy również ilość spawów łączących oraz przyspieszamy produkcję przy jednoczesnym obniżeniu ryzyka rozszczelnień ze względu na mniejszą ilość połączeń.

Zasadnicze zalety wynikające z korzystania z naszych giętarek to przede wszystkim bezpieczne kształtowanie metalu bez naruszenia jego struktury, możliwość wykonywania dowolnego profilu rury dostosowanego do potrzeb różnych konstrukcji, intuicyjna i niewymagająca wysiłku obsługa, a także sposobność kształtowania rur o różnej formie i średnicy.

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI