Zalety maszyn CNC

2017-05-17 14:20

Maszyny CNC stają się już coraz częściej nie tyle nowinką techniczną, co czynnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania firm. Wiele przedsiębiorstw, jeśli chce się utrzymać na rynku, nie ma innego wyboru niż inwestować i wprowadzać coraz bardziej nowoczesne rozwiązania. W innym przypadku staną się przestarzałe i nieefektywne, co w dłuższej perspektywie doprowadzi do upadku.

ggggggggOdnotowaliśmy fakt, że maszyny CNC stały się bardzo popularne. Warto zatem przyjrzeć się ich zaletom, których z pewnością nie brakuje. Jest to bardzo wysoka szybkość i precyzja wytwarzania. Ma to niezwykle duże znaczenie, np. w branży samochodów, gdzie pozwala to niekiedy nawet na trzykrotne przyspieszenie prac. Maszyny są uniwersalne, ponieważ można je łatwo przezbrajać do produkcji różnych detali, podczas tej samej zmiany.

Wiele związanych z branżą osób mówi o tym, że przez jeden dzień na dobrej maszynie do obróbki metalu można wykonać tyle, co na maszynie konwencjonalnej przez tydzień. Dokładność wpływa nie tylko na skrócenie czasu obróbki, ale też na mniejsze straty materiału. Niektórych może to dziwić, jednak przy zastosowaniu droższych urządzeń sterowanych numerycznie i tak ostateczny bilans wychodzi na plus.

Oprócz mniejszego zużycia materiału, dużą znaczenie ma zmniejszenie kosztów osobowych. Do wytworzenia tej samej ilości produkcji potrzeba niekiedy nawet o połowę mniej pracowników. Co istotne, nie musi to wcale oznaczać zwolnień, bowiem pracownicy mogą być przesuwani na inne stanowiska. Taka możliwość z pewnością przypadnie do gustu wszystkim kierownikom i koordynatorom prac.

Pozdrawiamy, Cnc-projekt.pl

Komentarze

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI