Zaginarki do blach

2017-05-17 14:40

Zaginarka jest urządzeniem wykorzystywanym m.in. do obróbki plastycznej blachy. Stosuje się ja do bezpiecznego kształtowania elementów o nietypowej formie i rozmaitych długościach. Struktura maszyny zapewnia prostą regulację oraz obsługę jednocześnie umożliwiając korygowanie błędów zaginarki. Służą one do zaginania blach na różnych długościach, wzdłuż linii prostej, pod dowolnym kątem. Możliwe jest kształtowanie różnorodnych profili, również zamkniętych. Najprościej można podzielić je na zaginarki ręczne, zmotoryzowane oraz elektromechaniczne.

zaginarkaPodstawowa zaginarka składa się z trzech podstawowych elementów. Pierwszym jest belka główna, do której zamontowana jest belka dociskowa oraz zaginająca. Belka ta jest wyposażona w napinacz i regulacje kąta pochylenia belki dociskowej, która jest drugą ważną częścią. Jej zadaniem jest dociskanie blachy do głównej belki. Również ona posiada napinacz. Ten umożliwia usztywnienie blachy jak również wyregulować linię gięcia. Ostatnia jest belka zaginająca, która, jak nazwa wskazuje, zagina blachę pod dowolnym kątem. Spełnia ona funkcję usztywnienia. Ponadto wyposażona jest w napinacz mający regulować położenie blachy względem głównej belki. Natomiast mechaniczne zaginarki do blach składają się z korpusu, ramion do prowadzenia blachy, dolnego ramienia gnącego, ruchomego zderzaka i górnej belki z nożem.

Zaginarki wykorzystywane są w przede wszystkim w przemyśle, przy produkcji i obróbkach materiałów. Na przykład zaginarki ręczne bardzo często są stosowane w warsztatach dekarskich, blacharskich i ślusarskich. Wykorzystywane są również w budownictwie, np. do pracy na miejscu budowy.

Nowoczesne zaginarki wyposażone są w cyfrową regulację kąta gięcia, cyfrowe ustawienie pozycji zderzaka czy pełne sterowanie CNC. Dzięki temu są szybkie i idealnie nadają się do pracy z dużym obciążeniem produkcyjnym. Takie wysokiej jakości rozwiązania technologiczne pozwalają na proste i szybkie wykonywanie gięcia przy minimalnym wysiłku obsługi.

Komentarze

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI