Wykrawarka rewolwerowa

2017-05-17 14:43

Wykrawarki rewolwerowe to kolejne opisywane przez nas profesjonalne maszyny, które są przeznaczone do obróbki blachy. Ich specjalistyczna konstrukcja jest specjalnie dostosowana do wykrawania detali o różnych skomplikowanych kształtach.

Maszyna ta posiada głowicę obrotową z narzędziami, która wygląda podobnie do magazynku w rewolwerze. Budowa rewolweru to zaawansowana koncepcja o dużej konfigurowalności, którą dodatkowo można spersonalizować. Taki rewolwer może mieć jedną czy też dwie linie ze stacjami z narzędziami. Jest także możliwość zastosowania różnych multinarzędzi i wytwarzania głębokich deformacji oraz rowków. Wykrawarka posiada również tzw. bijak (młotek), który uderzając w stempel o różnorodnych kształtach powoduje przebicie blachy. Aby zagwarantować precyzję pozycjonowania przy dużych prędkościach na obszarze roboczym maszyny, uchwyt arkusza powinien być zawsze sztywny i stabilny. Zapewni to odpowiednie warunki obróbki. Dzięki dużej precyzji materiał zostaje wykorzystany maksymalnie, a ilość odpadów zostaje w ten sposób ograniczona do minimum.

Tego typu wykrawarka w wielu przypadkach sprawdza się lepiej od innych metod obrabiania. Przewagą wykrawarki rewolwerowej np. nad laserem jest to, że proces wycinania blachy jest szybszy i tańszy niż laserem. Jej atutem jest także możliwość robienia przetłoczeń, czego laserem nie można zrobić. W ten sposób można wykonać dwie operacje za pomocą jednej maszyny. Ponadto nie występuje tutaj reakcja cieplna na krawędziach obrabianego materiału.

Nasza firma, jako jedyna w Polsce jest przedstawicielem wykrawarek rewolwerowych włoskiej firmy Rainer Technology S.r.l. Produkowane przez nich maszyny są w całości zaprojektowane komputerowo metodą elementów skończonych (FEM). Jako jedyna z dostępnych metod umożliwia ona precyzyjne wyliczenie parametrów projektu, określenie maksymalnych dopuszczalnych odkształceń oraz skręceń struktury maszyny. W ten sposób zapewnia idealne dopasowanie stempli oraz matryc. Dzięki temu zakupione przez Państwa maszyny cechuje najwyższa jakość i dokładność obróbki. Ponadto wykrawanie taką maszyną jest o wiele bardziej precyzyjne i szybsze.

 

Komentarze

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI