Niciarki do blach

2017-05-17 14:23

Niciarka jest bardzo przydatnym urządzeniem służącym do łączenia blach bez dodatkowych elementów łącznych. Może ona skutecznie zastąpić zgrzewarkę, łącząc blachy na zimno przy pomocy przetłaczania (klinczowania). Nie uszkadza w ten sposób ich cynkowej powłoki, co poprawia estetykę i odporność korozyjną złącza.

niciarkaŁączenie za pomocą takiego sprzętu pozwala na mocne połączenia nawet do 3 warstw materiału. Ważne tutaj jest to, że nie zostaje uszkodzona powierzchnia materiału, dzięki czemu nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne wszystkich punktów łączeń. Dodatkowo połączenie wyzwalane jest przez układ penumo-hydrauliczny przez co nie jest potrzebne przyłącze elektryczne. Wytworzone w ten sposób łączenie cechuje duża wytrzymałość oraz trwałość. Technologia klinczowania stosowana jest najczęściej w branży wentylacyjnej (w której bardzo często stosuje się również zgrzewarki liniowe), przy produkcji mebli stalowych, przemyśle motoryzacyjnym, a także wszędzie tam gdzie istotne jest zachowanie powłoki cynkowej. Dodatkowym atutem korzystania z niciarek jest niski koszt, a także szybkość wykonania połączenia.

W naszej ofercie znajdują się różne specjalistyczne niciarki, które sprawdzą się w każdych warunkach. Wśród dostępnych modeli mamy wytrzymałe klinczarki Bollhoff, czy też zaawansowane technicznie niciarki Spiro® LiteLocker. Duży zakres niciarek obejmuje różnorodne systemy ręczne oraz przystosowane do produkcji zautomatyzowanej, które skonstruowane są do różnych obszarów zastosowań i dają się dopasować do różnorodnych warunków produkcyjnych. Mogą być zatem stosowane jako urządzenia mobilne oraz stacjonarne. Niciarki idealnie sprawdzają się przy produkcji seryjnej jak i jednostkowej.

Komentarze

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI