Meble z metalu

2017-05-18 10:39

Metal jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na działanie wielu czynników. Istnieje sporo rodzajów metali, które różnią się składem. To właśnie stopy pierwiastków i ich procentowa zawartość ma największy wpływ na właściwości materiału. Z tego względu każdy z nich ma nieco inne zastosowanie oraz wymaga użycia innych maszyn od obróbki metalu.

table-and-benches-856200_1280Wbrew pozorom metal nie jest używany jedynie w budownictwie czy przemyśle. W sklepach można znaleźć również meble i dodatki, które zostały wykonane choćby z aluminium czy żeliwa. Tego rodzaju stoły, krzesła czy ławki najlepiej sprawdzają się w ogrodzie z kilku względów. Przede wszystkim są odporne na działanie czynników zewnętrznych i bez względu na porę roku nie powinno się nic z nimi stać. Metal nie wchłania wilgoci, jest odporny na zmiany temperatur czy też uszkodzenia mechaniczne. Podobnie niepodatne są na różnego rodzaju plamy, zabrudzenia, odbarwienia powodowane przez promienie słoneczne i nie wymagają chowania ich do pomieszczenia poza sezonem. Mimo takiej odporności, dla utrzymania ich w nienagannym stanie przez wiele lat, nie można zapominać o ich pielęgnacji. Mianowicie co jakiś czas wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, usuwając kurz i inne zabrudzenia, ewentualnie przemalować farbą dla odświeżenia koloru. Niektóre zestawy metalowych mebli ogrodowych są częściowo wykonane z drewna, tworzywa sztucznego czy szkła. Wówczas powinno się poświęcać im więcej uwagi. W każdym przypadku meble metalowe niewątpliwie będą służyć dość długo i niezawodnie. Kolejną zaletą takiego zestawu ogrodowego jest to, że nie przegrają starcia z silniejszym wiatrem. Z drugiej strony wiąże się to z ich większą wagą, a co za tym idzie – ich przenoszenie może być dość problematyczne. Poza tym metal jest z reguły dość chłodny, więc na siedzisku warto umieścić specjalną poduszkę, która podniesie komfort użytkowania mebli.

Wspomniane meble mają wiele zalet, a dzięki nowoczesnym technologiom, giętarkom, wykrawarkom czy innym urządzeniom, możliwe jest tworzenie naprawdę ciekawych modeli. Jest to doskonały wybór szczególnie, gdy mowa o przestrzeniach otwartych.

Komentarze

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI