Maszyny do wentylacji

2017-05-17 14:47

Kanały wentylacyjne pojawiają się obecnie w niemal w każdym budynku. Wykorzystywane są m.in. w kuchniach czy pomieszczaniach produkcyjnych. Aby spełniały one swoją jakże istotną rolę muszą być prawidłowo wykonane. Do tego niezbędne są profesjonalne maszyny, które produkowane są przez firmę Spiro®.

maszyna spiro- uszczelkiWśród podstawowych maszyn służących do produkcji kanałów wentylacyjnych można wyróżnić maszyny przeznaczone do produkcji rur spiralnych. Wytwarzają one okrągłe przewody, które są powszechnie stosowane w branży HVAC, czyli wentylacyjnej oraz klimatyzacyjnej. Jednakże stosowane są także w przemyśle wydobywczym: w górnictwie, przesyle powietrza oraz jako osłony. Maszyny te mogą różnić się zakresem średnic, grubością materiału oraz wydajnością produkcji. Kolejnymi dostępnymi u nas urządzeniami są sprzęty służące do zakładania uszczelek. Opatentowane przez firmę Spiro® urządzenia Fittingshaper oraz Shaper formują rowki pod gumowe uszczelki, wytłoczenia oporowe, a następnie zaciskają uszczelki na końcach kształtki, gdzie najczęściej są to kolana. Natomiast maszyna do wytwarzania kolan segmentowych to Spiro® Gorelocker. Jej zadaniem jest produkowanie okrągłych kształtek wentylacyjnych w przypadku gdy kanały nie są prowadzone tylko w linii prostej. Curvecutter Delta 1500 jest maszyną do wycinania tzw. „rybek” i została zaprojektowana specjalnie do precyzyjnego wycinania segmentów kolan i innych kształtek wentylacyjnych z arkuszy blachy. Wycinanie elementów odbywa się przy użyciu noży krążkowych, które, w przeciwieństwie do cięcia plazmowego, nie pozostawiają na krawędziach zgorzeliny i ich nie utwardzają. Wysoka wydajność tej maszyny umożliwia wytworzenie 4 części kolana o średnicy 200mm w zaledwie 15 sekund.

Firma Spiro® działa na rynku już 60 lat i obecnie 80% okrągłych elementów wentylacyjnych, które są produkowane na całym świecie jest wytwarzana właśnie na maszynach Spiro®. Właśnie dzięki tym maszynom do wentylacji potoczna nazwa okrągłych kanałów wentylacyjnych nosi nazwę „rury spiro”. Niewątpliwie świadczy to o wysokiej jakości produkcji i jakości opisanych wyżej przyrządów.

Komentarze

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI