Giętarki do rur – cz. II

2017-05-17 14:06

Z pojęciem przemysłu związanych jest bardzo wiele elementów, które powstają przede wszystkim po to, by dodatnio wpływać na jakość wykonywanych usług i przyspieszać czas wykonania. Giętarki są więc typowym urządzeniem przemysłowym. Wykonywanie takiej czynności jak zginanie rur byłoby bez nich o wiele trudniejsze. W poprzednim artykule opisaliśmy trzpieniowe i beztrzpieniowe, dziś czas na pozostałe:

5df9447b25fa59d02b0d7ea83f2c2990c8d47e5b- Giętarki trójrolkowe – zwijarki – gięcie odbywa się za pomocą zwijania rury lub profilu między trzema rolkami. Dociskając jedną rolkę, uzyskuje się łagodne łuki giętej rury lub profilu. Tę metodę wykorzystuje się najczęściej przy produkcji łuków, okien, poręczy i innych elementów wykonanych ze stali.

Giętarki CNC z funkcją push-bending – wyróżniają się tym, że oprócz gięcia rury na matrycy mają funkcję zwijania rury na rolkach. Rurę wpycha się przez podajnik pomiędzy rolkami, dzięki czemu można ją odginać w dowolnym kierunku. Można też uzyskać formy przestrzenne – np. spiralę. Najczęściej są stosowane przy produkcji balustrad, mebli metalowych czy lamp. Pozwalają na połączenie w jednym procesie gięcia na łuki i małe promienie dzięki czemu operacje wykonywane na dwóch giętarkach NC trójrolkowej i trzpieniowej możemy wykonać na jednym urządzeniu.

- Giętarki dwugłowicowe – cechuje je zdolność do gięcia dwóch kątów jednocześnie lub większej gięcie większej liczby rur niż jedna jednocześnie. Stosuje się w przypadku produkcji seryjnej.

Można zaobserwować, że rozwój automatyzacji produkcji następuje coraz szybciej. Wzrost zapotrzebowania na zaawansowane technologicznie maszyny wynika z faktu, że coraz więcej naszych Klientów dostrzega, że w ten sposób można skrócić czas produkcji jednostkowej, w dłuższej perspektywie zaoszczędzić na eksploatacji i wyeliminować negatywne czynniki wpływające na czynniki naturalne.

Pozdrawiamy, Cnc-projekt.pl

Komentarze

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI